| AlinSUNT a întrebat:

Am o problema in legatura cu router-ul de la internet. Mai devreme stateam pe internet( pe telefon) si dintr-o data am vazut ca nu mai am internet.Am incercat de pe tableta...Nici de pe ea nu prind wi-fi..Am incercat de pe PC si Laptop(Internet prin cablu) si acolo merge.Stie cineva ce problema are? PS: La wi-fi scrie in afara ariei de acoperire si stau langa router

Răspuns Câştigător
| Elynad a răspuns:

Routerul are un LED cu o antenuta desenata. Acel LED indica functionarea wireless. Daca este stins, trebuie pornit wireless-ul. Majoritatea routerelor au un buton de comanda rapida pentru asta. Daca beculetul este aprins, inseama ca routerul si-a pierdut setarile sau a fost accsat din afara si cineva a schimbat setarile. Vor trebui refacute.

3 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Scoate-l din priza deconecteaza tot de la el si lasa-l asa 5 minute.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Setarile

| MrsMoustache a răspuns:

Incearca sa inchizi router-ul sa lasi 30 de secunde si dupa sa il deschizi.