| Gherasim_Vio_1999 a întrebat:

Am o problema la pc, de ce nu imi merge sunetul, chiar daca am bagat driverul? Cel care ma poate ajuta ii dau funda! Multumesc happy

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca placa de sunet nu e defecta ai instalat un driver nu tocmai optim pentru pc-ul tau.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Driverul la pc este pentru functionarea optina la calculator.
Iar Driverul de sunet este altu.
Driverul de sunet se numeste Realtek.
Poti cauta pe google ( Realtek downlond windows...).
Si vei gasi Realtek (este Driverul de sunet asa se numeste) si iti va merge dupa aceea.
Marea majoritate chiar si unele CD/DVD nu ai driverele de sunet compatibile sistemului tau unele nu toate (si ori iti apare o eroare ori nu merg).
Mult Succes, nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns.

| qCiprian69 a răspuns:

Am avut si eu problma asta credeam ca nu am instalat bine driver dar placa de sunet era praf straight face Deci e de la placa sa o schimbiwinking