| hatze a întrebat:

am o problema mare la windows 7, de multă vreme mă comfrunt cu problema asta la pc., eu am internet legat de pe stâlp(stau la țară) și toți din sat au netul de pe stâlp suntem legați in LAN și cand pornesc pc-ul trebuie să scot mufa de la internet și să o bag înapoi dacă nu îmi apare ceva de genul 'HomeGroup' și trebuie să bifez niste căsuțe pentru imagini sunete etc, apoi îmi cere un cod, cum pot face să scap definitiv de problema asta și să nu mai scot de fiecare data mufa de net și sa o pun apoi la loc aș vrea ca sa-mi mearga exact cum merge windows vista si xp fară prostia asta pe care o are windows 7, mă puteți ajuta? dau funda happy, Vă mulțumesc happy

5 răspunsuri:
| Marius_6821 a răspuns:

Pai eu am firewall si imi alege automat conexiunea big grin

| ozn2012 a răspuns:

De ce trebuie sa scoti mufa cand pornesti calculatorul?

| hatze explică (pentru ozn2012):

îmi apare jos unde e conexiunea la net in bară acel triunghi galben cu semnul exclamări in mijloc și cand conectez din nou netul imi pare părostia acea de la HomeGroup

| hatze explică (pentru ozn2012):

Pentru ca nu-mi merge netul deloc, îmi apare triunghiul acela galben cu semnul exclamării și când pun netul inapoi îmi apare prostia acea cu homegroup sad

| rtrtftfgfgfdfdsrfdh a răspuns:

Poi ai putea sa reinstalezi windowsul. si eu am patit asa si dupa ce am reinstalat windowsul na mai facut din astea