| Anonim1112 a întrebat:

Salut tpu.am o problema. Uneori, calculatorul meu se stinge brusc, si cand apas pe buton, nu se aprinde si daca il scot din priza si il bag in alta priza, se aprinde. De ce poate fi aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| deleu123 a răspuns:

Daca vrei sa fi sigur schimba surasa iar daca e in garantie sau daca nu doresti sa o schimbi macar curat-o ca cred ca are 1m de praf pe ea, deci este de la praful dupa sursa.

15 răspunsuri:
| Anonim1112 explică:

Ms mult tuturor.o sa-mi schimb sursa

| doctorandus a răspuns:

Poate se supraincalzeste procesorul si atunci calculatorul se opreste automat pentru a preveni arderea procesorului. Cat timp il duci tu la alta priza se mai raceste procesorul. Ma rog, asta ar fi o posibilitate.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu are nici o treabalaughing. Nu e compatibil windows-ul cu PC si se stinge automat.Asa imi facea si mie, dar pana la urma am bagat xp si s-a rezolvat

| RazvanelStefanel a răspuns:

Buna e din cauza sursei de la calculator! o sati ia foc! aruncal pe geams au schimba sursa! sau daca nu e de la asta e de vina priza sau ai tu o problema cu curentul! ai grija unui prieten de al meu ia luat foc casa din cauza asta!

| Anonim1112 explică (pentru RazvanelStefanel):

Frate stai linistit k stiu cum sami masor temperatura calc si decat sa dai raspunsuri dioata mai bine dutte si stinge focul de la prietenul tau

| DeeaLoVe012 a răspuns:

Iti tragi pc din priza si il bagi invers sau daca nu merge nici asa schimbi priza ca nu e conectata bine

| Anonim1112 explică (pentru DeeaLoVe012):

Pai da ca am priza aia de nustiucati ani

| Anonymus314 a răspuns (pentru Anonim1112):

Aici nu e vorba de temperatura anonim, e vorba despre sursa care "e pe gata", cel mai bine asculta sfatul lui RazvanelStefanel si schimba-ti sursa, sau macar incearca cu alta sursa sa vezi daca ai aceeasi problema.

PS: de curiozitate, ventilatorul din spatele unitatii, de la sursa, se invarte?

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru Anonim1112):

Schimbo...Sigur de la asta e...

| RazvanelStefanel a răspuns (pentru Anonymus314):

Multumesc! Pentru ca mi-ai dat aprobarea

| Anonymus314 a răspuns (pentru RazvanelStefanel):

Np

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru Anonim1112):

Unchiu meu a avut aceeasi problema cu un prajitor de paine...i la adus dateti dal repare si cand la bagat la noi in priza mergea si la el acasa nu...deci de la priza e big grinFunda cui i-o dai

| GaBy97GaBy a răspuns:

Inainte de toate incearca sa schimbi pasta de la procesor si uitete daca merg toate ''ventilatoarele''. Daca nu e sursa si dai banii degeaba pe ea?

| spartacus10 a răspuns:

Problema poate fi de la sursa PC-ului sau de la reteaua electrica din casa.