| BlackFlowerzBoy a întrebat:

Am o tableta Mediacom SmartPad 705i cam de vreo 5 luni si in ultima vreme a inceput sa-mi faca probleme. Mi se inchide singura pe la 70-80% si nu mai merge deschisa decat daca o bag la incarcat, iar dupa ce o bag la incarcat arata ca e 100% bateria. I-am dat scanare pentru virusi, nimic, am dat-o la setarile din fabrica, nimic. Ce credeti ca ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Atunci in caz ca nu te descurci singur sau tableta e inca in garantie trebuie sa o duci la un service. Daca nu mai e in garantie ai putea merge si la un service de cartier nu doar reprezentanta sau chiar la un pasionat de electronica. Baterii se gasesc pe internet pentru majoritatea modelelor de tablete.

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Cel mai probabil are un defect hardware la baterie.

| BlackFlowerzBoy explică (pentru mont):

Si cum se poate repara acest defect si cam la ce pret?

| mont a răspuns (pentru BlackFlowerzBoy):

Pai ar trebui inlocuita bateria. Ai acces fizic la baterie sau trebuie demontata tableta pentru asta?

| BlackFlowerzBoy explică (pentru mont):

Trebuie demontata.

| mont a răspuns (pentru BlackFlowerzBoy):

Atunci in caz ca nu te descurci singur sau tableta e inca in garantie trebuie sa o duci la un service. Daca nu mai e in garantie ai putea merge si la un service de cartier nu doar reprezentanta sau chiar la un pasionat de electronica. Baterii se gasesc pe internet pentru majoritatea modelelor de tablete.