| GeoOk a întrebat:

happy Am o unitate HP compaq dc7600 small form factor si as vrea sa adaug 2 gb ram si o placa video cam de 1 gb.Recomandati-mi ce sa iau happy. Dau funda big grin

3 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Am citit asta http://h20566.www2.hp.com/......lsResults/ dar tot nu mi-am dat seama ce sfat sa iti dau

| SilvianG a răspuns:

Eu ți-aș zice că nu bagi placa video 1 gb pentru că o să îți fie foarte greu cu ea. EU îți spun din start dacă ești un gamer de diferite jocuri complexe și cu cel mai mic joc care tu crezi că ți-ar merge perfect o să meargă în frame. Eu îți recomand să îți cumperi un minim de 2 gb ram și 2 placa. După părerea mea. Eu am GTA 4 / și o multitudine de jocuri noi care merge imparabil; 3 pur și simplu. Și a mea e de 2 gb ram / 2 placa. Have a good day!

| Seby90 a răspuns (pentru SilvianG):

Romanian, do you speak it ***?

Acum serios, nu ai facut nici-un sens. Ii spui sa isi ia placa video de 2gb? Ca ce chestie? Crezi ca puterea unei placi video se masoara in banda?

A mea e de 1 gb, si inca pot juca ultimele titluri in medium high.

On topic, e small factor, incepe prin a-ti cumpara o carcasa normala, full tower, schimba sursa, asta ca sa ai loc pentru placa videowinking. Iar ca placa video, poti incepe cu un gtx 750 sau un r9 280x, bugetul ar fi de cam 700-800 lei. Iar pentru ram, pentru a fi un setup ok, cumpara-ti un 2x2gb sau 2x4. Eu am 2x4 si daca as mai pune inca 8 nu s-ar simti mare diferenta.

Si daca vrei sa fie putin mai rapid iti sugerez un SSD, fie el si de 60gb.

Bafta.