| SKuLL909 a întrebat:

Am placa video nVidia GeForce 210 de 1 GB, procesor Intel(R) Core(TM)2 Quand CPU 2.40 GHz, Memorie 2GB si HDD(hard) de 150GB.
Spuneti-mi si mie cam cat de buna este placa video, procesorul, si pc-ul in mare? Imi da de banuit pentru ca nu imi merge bine nici macar gta4.
Dau funda cine imi explica bine.

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pentru a rula gta iv pe pc recomand sa instalezi patch razor 1.0.7.0 si la video setezi totul pe low daca iti merge tot la fel cu patchu'.

| KeR0s3n a răspuns:

Placa video e destul de buna, dar nu prea conteaza placa video in rularea unui joc, procesorul e destul de bun zic eu pentru gta 4, insa problema este la memoria ram. Pentru a rula macar decent gta 4 iti trebuie macar 4 gb. In rest, e bun calculatorul, hardul cam mic, dar mai mare poate nici nu iti trebuie. Mai pui 2 gb ram, daca ai posibilitatea chiar mai mult, si o sa poti juca linistit jocurile astea mai mari.

| bogdan324 a răspuns (pentru KeR0s3n):

Cum poti spune ca nu prea conteaza placa video? Aia face 80 la suta din toata treaba in rularea unui joc, mai ales daca are grafica pretentioasa, fiindca aceea este piesa care randeaza grafica unui joc, Am avut un i5 si o placa integrata si rula gta 4 pe setari minime, dupa aia am avut un i3 si o placa video buna si am dus toate jocurile pe setari maxime
In legatura cu pc-ul lui skull, o sa ruleze jocul pe setari minime-medii destul de bine

| Bosancu10 a răspuns:

Procesorul este foarte bun tie iti trebuie o placa video mai buna nVIDIA gefore 210 nu-i asa buna pentru gta 4 si in restul gaming e praf iti recomand nVIDIA geforce 630 gt sau 9800 gt

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Bosancu10):

Recomanzi o placa video la fel de proasta ca 210? foarte frumos

| FlorinDarka a răspuns:

Incepem cu placa video hm... nici asa nici asa eu am un radeon 5770 o recomand e foarte buna.Procesorul e bunisor.Memoria mai trebuie upgradata cu siguranta dar deocamdata merg jocuri si pe 2gb.Hdd e sata sau ata si cata rotatie are si mai ales cat mb chace are asta e ce conteaza nu gb dar pe pc asta cu siuranta merge gta 4.Gta 4 e configurat nasol de aia merge in lag din fericire niste hackeri au reusit sa il scoata cat de cat. Uite niste linkuri daca nu merg astea mai cauta si tu pe google (Gta 4 lag fix). https://www.youtube.com/watch?v=gXOsrHVmQxg https://www.youtube.com/watch?v=RO8tNNKCaRg asta e cel mai bun patch facut cu siguranta o sa mearga daca stii sa-l instalezi https://www.youtube.com/watch?v=fKRJOYz03ww Bafta

| SKuLL909 explică (pentru FlorinDarka):

Ma pot numi cat de cat un it-ist..am reusit sa fac rost asta iarna de cs go free steam de exemplu