| Miţză_Mihaiţză_1990 a întrebat:

Salut, TPU, am rami de ddr2 si vreau sa imi iau acum o placa video de DDR3 gainward geforce gtx 610 dvi ddr3 si nu stiu sigur daca ar merge, am placa de baza Asus. Dau funda.

5 răspunsuri:
| McCrush a răspuns:

Nu merge.Trebuie sa faci upgrade la placa de baza.

| Miţză_Mihaiţză_1990 explică (pentru McCrush):

Cum adica?
Imi explici?

| Miţză_Mihaiţză_1990 explică (pentru McCrush):

Cum dau update la placa de baza?

| Miţză_Mihaiţză_1990 explică (pentru McCrush):

Cum fac update?

| Romb3r a răspuns:

Pai,prima oara trebuie sa verifici pe site-ul producatorului placii de baza, acolo ar trebui sa arate undeva ca are un slot pci-express sau agp.Placa video va trebui sa aiba si ea acelasi slot ca cel de pe placa de baza.Nu conteaza ca placa de baza are memorie de tip ddr 2 iar placa ddr 3, acestea 2 nu au nicio legatura.
Funda?big grin