| Alexu96 a întrebat:

Am si eu o intrebare acum cati-va ani mi-am luat un ruter TrendNET-651BR cand l-am luat l-am folosit dar acum nu l-am mai folosit si si acum cand l-am bagat si vreau sa intru pe situ https://192.168.10.1 situ de configurare nu merge, manualu nu il mai am i-am dat si restart dar tot degeaba nu stiu ce sa mai fac va rog ajutati-ma dau funda!

PS: prima data mi-a intrat pe situ de configurare dar nu mai stiam id si parola in fine am aflato dar cand am vrut sa intru a 2 oara nu a mai mers.

5 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Salut!
Adresa IP pentru conectarea la pagina de configurare a routerului tau este 192.168.10.1
Contul de administrator este admin si parola este admin.
Exista posibilitatea ca in trecut sa fi schimbat IP-ul routerului de aceea te-as ruga sa resetezi routerul de la butonul de reset din spatele acestuia si sa incerci din nou conectarea la router cu IP-ul default 192.168.10.1
Iti las aici un link catre manualul routerului tau (vei avea nevoie de Adobe Reader, Foxit Reader, SumatraPDF intrucat acesta este in format PDF) http://www.trendnet.com/support/supportdetail.asp?prod=190_TEW-651BR -> sectiunea User's guide.
Bafta!

| pbsolver a răspuns:

Inca o chestie... verifica sa nu ai trecut vreun IP la placa de retea, placa de retea trebuie pusa pe automatically assigned by DHCP (asta daca ai activat DHCP-ul pe router, daca nu, foloseste WIN+R si tasteaza cmd apoi in caseta neagra tasteaza ipconfig /all si vezi ce IP are routerul)

| Voiculescu_Cristi_1993 a răspuns:

Eu stiu ca adresa 192.168.10.1 e NUMAI pentru TP-LINK(am experimentat, eu am TP-LINK)

| Voiculescu_Cristi_1993 a răspuns:

Eu stiu ca adresa 192.168.10.1 e NUMAI pentru TP-LINK(am experimentat, eu am TP-LINK)
Iti spun un pont: nume: admin pass: admin merge de cele mai multe ori. laughing