| FaraLag a întrebat:

am si eu o intrebare. Am conectat laptopul al televizor printr-un cablu vga si imaginea la televizor este mai albastra big grin adica e ca pe laptop numai ca e albastra....ma puteti ajuta va rog

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu este nici o problema. Display-urile sunt diferite si pot fi mai performante sau mai putin performante.Din aceasta cauza pe televizor se vede cu un albastru mai accentuat decat pe laptop.

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca este mai albastra inseamna ca televizorul are un contrast mai bunlaughing
sau unde e problema mai explicit

| Gospei12 a răspuns:

1. S-ar putea ca legatura dintre cele 2 compunente(televizor-Laptop) sa nu fie bagata bine
2. Cablul care face legatura sa nu mai fie bun si reda culoarea albastru mai mult ca celelalte
3. S-ar putea sa fie stricata ori mufa de al laptop an care vine bagat cablul, ori cea de al TV, Dar an general verifica ca cele 2 capete ale cablului sa bie corect bagate! Alte probleme ar mai fi legate de placa video dar an general una din cele 3 se dovedeste a fi