| Angel2203 a întrebat:

Am doua hard-disk-uri, unul de 160 GB Sata care este in calculator si inca unul de 80 GB Sata Maxtor. Acesta de 80 vreau sa il introduc in pc dar chestia e ca amandoua ruleaza windows-uri diferite. Cum le fac sa mearga pe un singur windows si sa ruleze in parale? Adica calculatorul sa il recunoasca ca si cum ar fi o partitie? Urgent help! Dau fundita! big grin

Răspuns Câştigător
| Helioss a răspuns:

Pai il pui pe hardul principal care vrei sa-l folosesti pe primul slot.Ai 4 sloturi sata adica sata_0, sata_1, sata_2 si sata_3.Pe sata_0 pui hardul principal cu windowsul care iti place tie. Pe sata_1 pui hardul secundar( nu conteaza daca are windows instalat).
Dupa ce ai facut asta intrii in Control Panel > Administrative Tools > Computer Management, click pe Disk Management si de acolo iti partitionezi hardul secundar dupa bunul plac.

2 răspunsuri:
| gogυ a răspuns:

F11, cand pornesti calculatorul si alegi de pe care sa booteze.

| fabi123 a răspuns:

Pai intai trebuie sa formatezi hardurile ambele din bios si sa faci o partitie cu ambele harduri introduse. Apoi instalezi windows si gata.