| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.De curand am achizitionat o placa video gainward gt240 512mb ddr5 pe 128biti, si am pe pc un sempron de 1.91Ghz,am vazut pe net ca minim pentru placa video este un core 2 duo, si vreau sa stiu daca pun pe acest sempron, ce se poate intampla cu pc-ul.

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Informeazate ce procesoare suporta placa ta de baza! da cel mai indicat e sa iti cunperi un dual core!

2 răspunsuri:
| mitza1234 a răspuns:

Am un asrock n68c-s ucc si suporta phenom II x6 maxim, de la cine am cumparat placa video mi-a spus ca el avea un pentrium 4 de 3000, nu stiu ce sa zic, dar cam cat m-ar tine, macar merge sa fac proba sa vad daca merge?

| MariusQwassi a răspuns:

Nu o sa iti mearga, am incercat si eu alta placa video si mi s-a ars pc-ul