| shadowgay a întrebat:

am si eu o intrebare :*
La aceasta configuratie
Placa video GIGABYTE GeForce GTX 970 G1 GAMING 4GB DDR5 256-bit
Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4690 3. 5GHz box
Placa de baza GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5
Memorie HyperX Savage 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit
SSD Kingston SSDNow V300 240GB SATA-III 2.5 inch
Seagate Desktop HDD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III
Cooler Master Hyper 212 EVO
Carcasa Zalman Z3 Plus+ 1 ventilator
Aerocool X-Vision Fan controller intern 13, 2 cm (5, 2 pollici)
DVD-Writer ASUS DRW-24F1ST Bulk black

este de ajunt sursa asta :*
Sursa Thermaltake Smart SE 530W multumesc anticipat :*
sau daca este sa imi dati un sfat e si mai bine :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Configuratie este foarte okay, insa sursa nu este suficient de puternica. Sa fim seriosi monstrul ala de placa video are nevoie de multa putere ca sa-si faca treaba. Ia-ti o sura de minim 600w. FUNDA?

| shadowgay explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadowgay):

Npc

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E cam mica sursa, pentru 970 ai nevoie de minim 550w. Adaugand si restul componentelor tale o sursa de 600 w s-ar descurca de minune.

| shadowgay explică (pentru Intruder19):

Multumesc mult:*

| Hoskero a răspuns:

Buna intrebare, buna configuratie, dar nu. Sursa nu este indeajuns de mare. Daca cumperi acea sursa, iti vei lesina calculatorul. Nu poate duce asemenea componente. 970-ul ala are un TPD foarte mare (consum). Asa ca ia ceva de MINIm 620W. Eu recomand : 1.Corsair, 2.Thermaltake 3.Superflower, 4.Sirtec. Nu te arunca la alte firme ieftine ca nu merita. Bafta

| shadowgay explică (pentru Hoskero):

Aceasta sursa e buna eu cred ca da :* Sursa Thermaltake Smart SE 630W si multumesc pentru sfaturi :*

| Hoskero a răspuns:

600W? 620 este minimul. 650 ar fi mai indicat dar fie..sunt opiniile voastre