| Bogdan70001 a întrebat:

SALUT TPU!

Am si eu o intrebare legata de canalul meu de YouTube

Recent am postat un videoclip continand melodiile Bad Karma - Axel Thesleff si Yeah! - Usher feat. Lil' Jon & Ludacris,stiam ca melodiile vor fii detectate,pentru ca mi s-a mai intamplat in urma cu cateva zile la un alt videoclip, DAR LA ACELA am fost anuntat ca "Reclamantul îți permite să îi folosești conținutul în videoclipul YouTube. Este posibil însă să apară anunțuri în videoclip."
De data aceasta am primit insa alt mesaj si la fel sunt de acord cu demonetizarea si anunturile in videoclip insa nu stiu daca pot lua si srike pentru asta.
UITATI POZA CU CE SCRIE: https://imgur.com/a/vqdN5nr

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Hm, din cum se exprima totul in mesajul tau, nu esti obligat sa stergi melodiile, poti sa le pastrezi pe canal. Dar, in eventualitatea faptului ca vei avea milioane de vizionari, nu-ti vor aduce absolut nici un venit. Iar reclamantii ori Youtube-ul iti pot sterge, fara absolut nici o avertizare, oricand, aceste video-uri, pentru ca ele au continut de copyright. Dar tu nu esti obligat sa le stergi. Am mai vazut video-uri populare pe Youtube care nu respecta drepturile de copyright, insa cred ca aceeasi politica se aplica si acolo: te lasa sa-l publici, dar nu vei genera nici un cent cu ele (nici macar din vizualizari).

1 răspuns: