| PureMadnesS a întrebat:

am si eu o intrebare legata de internet.Am internet de la RDS prin cablu de curand mi-am luat laptop si as vrea sa stiu cum as putea sa am pe aman2? nu exista un cablu care se imparte cu doua capete de ex? cei de la agersoft au spus ca imi trebuie router si cu laptopu sa ma conectez prin wireless dar nu va fi viteza de de internet mai mica pe laptop? pls...

2 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Pai pc-ul ili lasi prin cablu si laptop-ul wirelles,simplu! E aceeasi viteza, nu te speria, pe cand ce zici tu cu un cablu imparti la 2...nu cred ca e posibil.In primul rand un router trebuie sa aiba cel putin 2 porturi LAN, cele pentru cablu, desi mi se pare destu l de aiurea sa bagi cablu la laptop si e chiar aceeasi chestie ca viteza!

| ionutzuck a răspuns:

Cumparati un router si ai rezolvat problema