| Emmy0000 a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare si vreau raspuns rapid. Am auzit cateva persoane ca se uita la live stream. Sau ceva de genul. Imi explicati ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Serviciul cloud care difuzeaza evenimente live. Cu plata!:
https://translate.googleusercontent.com/......ranslate_c

1 răspuns:
| ionutz03 a răspuns:

Daca ai o camera montata intr-o locatie si conectata la internet, iar tu vrei sa o vezi din alta locatie, cand o accesezi inseamna ca faci live stream.
Asta este doar un exemplu...un altul ar putea fi urmarirea unui post tv pe internet.
In concluzie fluxul de informatie este transmis aproape in timp real.