| dudu97 a întrebat:

TPU am si eu o mica intrebare... ei bine am un video si nu stiu cum sa adaug melodie pe fundal pentru ca eu nu am movie maker la windows 7

5 răspunsuri:
| sutinoo a răspuns:

Prima varianta:
Daca ai Windows-ul liceentiat (n-am incercat fara) poti sa downloadezi Movie Maker-ul cu Live Suite:
Il downloadezi de aici:
http://explore.live.com/windows-live-essentials
il lansezi iar la pasul "What do you want to install?" selectezi "Choose the the programs you want to install", apoi selectezi "Photo Gallery and Movie Maker". Dupa ce il instalezi cred ca te descurci sa pui sunetul pe fundal cu el.

A doua varianta:
Downloadeaza picasa de aici :
http://picasa.google.com/#utm_medium=embed&utm_source=pwalogin
Instaleaza-l, deschide-l si fa urmatorii pasi :
1. Importa filmul tau, sus in stanga ai butonul de import.
2. Selecteaza filmul tau din gallery
3. Apasa butonul "Movie" (jos in dreapta)
4. In slidebar-ul din stanga ai trei taburi : Movie, Slide si Clips. te duci pe Movie, aici ar trebui sa gasesti "Audio Track" si dedesubt un buton "load" il apesi, selectezi melodia de fundal, verifici si celelalte setari iar cand esti gata apesi "Create Movie"
5. Voila

| publikkul a răspuns:

Uite, cel mai bine e sa iti downloadezi movie maker, ca e simplu ca buna ziua. Eu nu sunt genul de a face mari mistouri in calculator dar in movie maker m-a dus capul big grin
scrie pe google, il scoti si atitwinking bafta

| invisibleboy a răspuns:

Sony vegas omulee

| Himthecool a răspuns:

Du-te pe google scrie dowload windows movie maker, il downloadezi si pui muzica pe fundal happy

| Himthecool a răspuns:

Scrie pe google download windows movie maker si il downloadezi, il instalezi si apoi il deschizi happy