| GangXploR3 a întrebat:

Am si eu o problema. Am bagat un card de telefon pe laptop si cand vreau sa bag copii muzica de pe laptop pe card imi zice " Remove The write-protection or use another disk. Care stie ce trebuie sa sterg?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca are un comutator mic pe el... si daca e pus pe lock iti da mesajul acela...

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Daca folosesti un adaptor pentru card, vezi ca in lateral ai un mic buton care se misca in sus si in jos, muta-i pozitia invers fata de cum este acum, la asta se refera Write-protection.

| DANI_1590 a răspuns:

Cardul are un buton mic pe margine, vezi sa nu fie pe locked.

| danimotenel a răspuns:

Daca ai un micro sd inseamna ca folosesti si un adaptor sd, sau direct un card sd, vezi ca undeva un stanga sus e o chesti care se misca sus si in jos, ca sa iti mearga pune-l in directia opusa care era inainte, asa ar trebui sa iti mearga.