| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Am un laptop cu 4GB RAM, placa video ATI Mobility Radeon HD 4500/5100 Series si procesor de 2.30 Dual-Core.Problema mea este ca merge foarte greu abia ce am reinstalat windows-ul.Ce as putea sa ii fac? Am driverele la zi.Si in ori ce joc care il joc imi merge perfect si la un moment incepe sa sacadeze urat.

5 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Salut. Este posibil sa se incalzeasca foarte rau. Pune si tu mana sub el si vezi daca este fierbinte. Asa am patit eu cu un Sony Vaio. Vara se incalzea pana la 65 de grade procesorul si tot mergea sacadat. Chiar si Windowsul O_o.

| InsaneZor00 a răspuns (pentru KLiNK):

Am dat cu pasta termoconductoare pe procesor+am si masa de racire.

| KLiNK a răspuns (pentru InsaneZor00):

Este posibil sa fie Hard Diskul. Poate are ceva. Se aud zgomote (chiar si mici) din zona de unde este hardul?

| InsaneZor00 a răspuns (pentru KLiNK):

Se aude un carait mic.

| KLiNK a răspuns (pentru InsaneZor00):

Este posibil sa fie de acolo...nu iti pot spune exact pentru ca trebuie sa-l am in fata ca sa imi dau seama. Daca nu esti sigur poti sa te duci la cineva care se pricepe sau la un service.