| BreK a întrebat:

Am si eu o problema. Cand ma joc Gta San Andreas sau SA-MP dupa vreo 5 minute se blocheaza imaginea si dupa cateva momente apare tot ecranul albastru si trebuie sa restartez Pc-ul ..Asa face de fiecare data.

Mentionez ca am procesor 2.6 ghz, RAM 512 Mb, placa video 180 MB Directx 9 si hardisk de 80 GB. [stiu ca e prost Pc-u., dar pana acum nu am avut nicio problema si am GTA SA de 2 ani.]
Va rog mult sa imi spuneti cum sa rezolv aceasta problema.

FUNDA CLARR!

Răspuns Câştigător
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Asigura-te ca nu ai nici un mod/cheat/hack/cleo instalat, fa upgrade la driverul placii video, dezinstaleaza si reinstaleaza samp.

Am instalat ultimul driver de la placa video si joc default complet.

Radu_Toretto, on 24 Jan 2013 - 3:29 PM, said:
Salut.
Intra in My Documents -> GTA San Andreas User Files si sterge gta_sa.set.
Acum deschide SA:MP si pana sa iti apara problema intri in Options -> Display setup -> Advanced si faci urmatoarele setari jocului :

Rezolutia ti-o setezi tu la cat ai nevoie, dar atentie la ultimul numar sa fie 16.
Acestea sunt setarile minime pentru PC-uri nu tocmai bune si de multe ori se cunoaste diferenta.

| BreK explică (pentru captainwilmhosenfeld):

Multumesc mult pentru raspunsuri acum merge foarte bine.
Era la 32 de biti si cred ca din cauza aceasta nu mergea.

5 răspunsuri:
| AlexAvram94 a răspuns:

Poate trebuie reformatat..sau mai trebuie sa ii schimbi prin el ceva.

| DarkAngel2014 a răspuns:

Asa si al meu, ma jucam gta sa timp de 1 an, si dupa aia dupa 2-3 luni imi aparea BSOD(bluescreen of death).si e destul de grav acest bsod.ca sa il repari trebuie schimbati ramii si schimbati windows-ul. dupa aia update la placa video si instalezi gta SA.

| DarkAngel2014 a răspuns:

Intra la control panel,performance and maintenance, system, si acolo sus in dreapta pe advance, startup and recovery si debifezi tot de la system failure, si la write debugging information pui (none). sper ca te-am ajutat.

| KuLLs a răspuns:

Asa am patit si eu.Iti da crash la windows trebuie sa nu fie prea solicitat pc in timpul deschideri jocului ( gen multe pagini? programe deschise ) si sa ai un antivirus cat de cat bun.