| danielu a întrebat:

Am si eu o problema care se refera la laptopul meu, Acer Aspire 1650, configuratia standard fara modificari. Deci, acesta facea de mai demult mofturi, insa acum s-a blocat foarte urat! Asadar, a inceput prin a se bloca in timp ce rula, apoi ba se inchidea greu, ba se bloca in timp ce mergea. Astfel se intepenea cursorul de la mouse si nu mai accepta nicio comanda nimic de niciun fel nici din tastatura. Apoi se mai si incalzea foarte, foarte tare. L-am desfacut si am curatat de praf ventilatorul si am pus pasta termoconductoare la procesor. Am reincercat sa instalez windowsul insa tot nu pot face nimic, deoarece se blocheaza complet in timpul instalarii. Ce ar putea fi? E posibil sa mai aiba praf pe vreo undeva, ca nu am reusit sa-l desfac complet, adica pana sa ma vad cu placa de baza in mana...Am mai citit pe niste forumuri de suflat cu compresorul, adica presiune mai mare, dar totusi, parca mi-e sa nu se strice vreo ceva si mai tare in el.Voi ce parere aveti, ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Iti arata mesaje de eroare? cand se blocheaza in timpul instalarii? formateaza si baga din nou windowsul curat de pe un cd de incredere.se aude ceva in el? face in vreun fel? poti sa il sufli cu compresorul ca tu hotarasti cat de tare il sufli. bagi mai cu grija.si daca te temi sa stii ca sunt si sprayuri cu aer comprimat.dar nu is cine stie ce, se consuma repede

| danielu explică (pentru jeek0):

Am bagat cd ok, am mai instalat fara probleme de pe el. Nu arata mesaje de instalare. Se bloca XP-ul la min 34, apoi a trecut si se bloca la 33 cand sa scriu numele utilizatorului. In el se aude normal cum lucreaza, nimic deosebit. Am sa ma mai gandesc la asta cu aerul, mersi deocamdata. Mai ai vreo idee?

4 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Schimba cd-ul cu altul

| Tommy889 a răspuns:

Eu am avut o problema asemanatoare ma jucam si se bloca calcu complet nu reactiona iscum trebuie sa ii dau restart (sistem desktop) am rezolvat problema schimband cooleru la procesor, intra in bios (apesi del sau f2 vezi si tu ca scrie) intri la power hardware monitor si zi-mi cpu temperature

| danielu explică (pentru Tommy889):

Ma uit in seara asta sa vad si incerc sa intru de pe telefon! Multumesc de pont deocamdata!