| CinevaPentruVoi a întrebat:

Am si eu o problema cu yahoo messenger. Am avut versiunea 10 instalata, dar 11. 5 mi-a placut mai mult, dupa ce am vazut-o la un prieten. Am incercat sa o descarc de pe yahoo.com dar cand incerc sa il deschid imi apare o eroare : ` The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the application event log or use the command-line sxstrace. exe tool for more detail. `... daca mi-ati putea explica detaliat ce trebuie sa fac pentru a putea utiliza messengerul acesta, v-as fi recunoscatoare. Funda. happy

5 răspunsuri:
| kr37zu a răspuns:

Incerca sa dezinstalezi actualul messenger si apoi sa da-i Disk cleanup(click dreapta pe C:\. Propietati si vezi acolo jos scrie disk cleanup ) si cureti tot in afara de compresed old files dupa care da-i restart la calculator si apoi incerci sa instalezi versiunea 11. 5

| CinevaPentruVoi explică (pentru kr37zu):

Se intampla acelasi lucru... o alta idee, te rog? happy

| kr37zu a răspuns:

Trebuie sa faci update la windows. Intri pe site la Microsoft faci update la Microsoft Visual C++ 2008

| RosuCosmin a răspuns:

Uite:http://messenger.yahoo.com/, descarca de aici versiunea cea mai noua (11. 5)daca iti merge,, funda``

Te rog::D

| CinevaPentruVoi explică (pentru RosuCosmin):

Tocmai asta voiam sa spun, ca de acolo nu imi merge, apare eroarea de mai sus. Citeste intrebarea inainte sa dai un raspuns aiurea.