| motoi2012 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator, nu stiu ce sa-i fac.
Deci cand dau play la orice videoclip de pe net imi sare procesoru' in 100%, iar cand deschid un videoclip de pe calculator procesoru' sta in 80-90% care e foarte mult...acum cateva zile imi mergea bine (procesele la video 20-30% si nu mergea sacadat). Ajutati-ma si pe mine va rog mult.
Calculatorul meu are urmatoarele specificatii :
-procesor AMD Athlon 64 3200+
-rami 1GB DDR
-placa video 128mb nVIDIA geforce
-HDD 80GB

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Problema ta este foarte normala.
ai un pc vechi si demodat.
orice video 720 p sau 1080p iti sacadeaza din cauza procesorului.
depinde ce video vezi, daca sunt rezolutii mici iti merge bine, daca sunt mari nu merge si nu ai ce sa faci.

| motoi2012 explică (pentru SasNetRomania):

Acum cateva zile nu imi facea asa...mergea foarte normal si bine.

| dany763 a răspuns:

Sasnet al meu e mai vechi si nu are de astea....problema e ca e plin de praf si se incalzeste procesorul + ventilatorul de la placa video...trebuie desfacut capacul lateral il aspiri un pic il stergi si gata happy funda?

| motoi2012 explică (pentru dany763):

Voi incerca, daca functioneaza iti voi da funda. Multumesc pentru raspuns.

| SasNetRomania a răspuns (pentru dany763):

@motoi
posibil ca Adobe flash player sa fi facut update si sa fie prost optimizat.
@dany
anunta-ma si pe mine cand rulezi pe un single core FLUENT pe full hd videouri.

| motoi2012 explică (pentru SasNetRomania):

Am reinstalat Adobe flash player...degeaba, face tot asa.