| GeorgeKb a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema la care va rog sa ma ajutati daca puteti si daca stiti.
Mi-am bagat windows 7 ultimate pe calculator si nu mai gasesc placile. Am cautat pe internet dar in zadar.
Am nevoie de placa video K8M800 display driver si audio AD1888 SondMax audio driver
ASUS K8V-MX
Va rog sa ma ajutati...dau si funda si ce vreti voi

8 răspunsuri:
| GeorgeKb explică (pentru gelu1970):

Am descarcat programul ala.mi-a gasit niste drivere pe care le-am instalat dar tot nu merge

| gelu1970 a răspuns (pentru GeorgeKb):

Daca ai un 67 bit incearca cu acest program, vezi daca e ceva noroc:
http://asus-drivers-update-utility-for-windows-7-64-bit.soft32.com/

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru gelu1970):

Intr-adevar,sa zicem ca cu greseala ta nu prea induci oamenii in eroare, dar totusi, 67?

| GeorgeKb explică (pentru BogdanSVPetc):

E pe 32

| gelu1970 a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

64. atat cred ca poti intelege, doar ai habar, iar cel caruia i-am raspuns la fel. se intampla sa tastezi cativa milimetri mai sus.

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru gelu1970):

Ok,e bine ca ai remediat problema, merita o verificare.Astfel de date sunt importante si arata rau la ochii altora.

| BogdanSVPetc a răspuns:

Ok,sa trecem la treaba, daca e o placa video cunoscuta si performanta ii cauti driver separat dar in cazul tau nu e, asa ca daca windows-ul nu i-a gasit ceva compatibil, faci urmatorii pasi:
1.Descarci si instalezi cpu-z
2.Te duci in rubrica placii de baza si vezi cum se numeste, ce versiune
3.O scrii pe google,te duci pe site-ul producator, dai undeva la supporrs,apoi VGA(poate fi si altceva, nu stiu ca eu nu am avut timp sa mai caut, nici n-am citit prea bine intrebarea, dar am inteles ce te intereseaza), pentru.a gasi driver la placa video
La fel gasesti si driver-ul de sunet.
In cazul in care tot nu se rezolva problema complet fii sigur ca ti-ai instalat directx(9.0/10/11 etc)
Sper ca te-am ajutat!