| Liviu89w a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema la pc.cand am intrat in bios am dat la memorii pe 3000 de mhz cat duce si memoria si cand am dat f10 sa salvez nu imi mai apare nimic pe ecran
Stiti de la ce poate fi?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Setari voltaje gresite si a intrat in fail si din cauza asta iti apare asta. Reset BIOS si si verifica cat iti duce placa de baza frecventele memoriilor si asa le setezi. Cel mai simplu este sa activezi un profil XMP si lasi totul pe AUTO.

| StefanE2019 a răspuns:

Scoți bateria CR2032 de bios de pe placa de bază, și după 1 minut o pui la loc. Așa resetezi biosul și ar trebui sa scapi de probleme