| DjDark a întrebat:

Am si eu o problema la sursa de la PC.Cablul care duce de la priza la sursa este oarecum sudat de sursa iar cand il pornesc se aude un beep constant. Ce e de facut? FARA RASPUNSURI LA MISTO.

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Cand ai probleme cu sursa, pc-ul fie se restarteaza constant, fie se inchide brusc, fie nu se deschide decat scos si bagat iar in priza etc.

La tine problema poate fi memoria Ram sau Procesorul, verifica in BIOS temperatura de la procesor.

| TupacShakur a răspuns:

Adica nu are mufa sa il scoti din sursa?

| catalin02 a răspuns:

Problema este de la faptul ca cablul de alimentare este sudat de sursa

| kr37zu a răspuns:

Daca este legat bine nu ar trebui sa se auda nici un BIP, problema poate fi de la memoria RAM si nu are nici o legatura cu sursa.Ar fi mai bine sa mai dai niste informatii in plus ca sa te putem ajuta ca nu e destul ce ai zis

| DjDark explică (pentru kr37zu):

Ba da e de la sursa. Am aflat ca are 2 condensatori umflati.