| alexinho71 a întrebat:

Am si eu o tableta NVSBL Vortex, care nu se mai incarca.Bag incarcatorul in ea, si nu se incarca.Nu este din cauza incarcatorului, incarcatorul e bun.Ma gandesc ca poate este de vina mufa din ea, unde bagi la incarcat.Va rog sa ma ajutati. Funda rapunsului castigator!

3 răspunsuri:
| FabianelSHAF a răspuns:

Contacteaza un expert.

| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Poate sa fie arsa placa de baza a tabletei sau bateria sa nu mai fie buna, si chiar mufa sa fie dezlipita... daca mai ai garantie du-te cu ea, daca nu du-te la cineva din orasul tau care se pricepe la electronice

| alexinho71 explică (pentru Robert_Krestel_1990):

Nu este de vina placa de baza, pentru ca tableta se aprinde si acum, dar nu mai are baterie.Da.este de vina mufa din ea, unde se incarca, pentru ca este dezlipita.Am mers la un om, si mi-a lipit-o, dar tot nu merge, nu intra curent in ea.Probabil trebuie sa imi iau alta sursa de-aia si sa mi-o puna undeva la service, nu?