| EdwardAlex a întrebat:

am un Alcatel one touch x pop android 4.1 jelly bean si procesor dual de 1 ghz si ma ingrijoreaza faptul ca se incalzeste cam tare dupa 5-10 minute de joc si as vrea sa stiu daca e ceva normal la un smartphone sau trebuie sa-l duc la reparat dau funda multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

E normal sa se incalzeasca, gandeste-te ca procesorul daca foloseste inca 10 programe specifice androidu-lui+1 joc.
Oricum nu iti face probleme, smartphonul e dual core, deci nu o sa ai mari probleme.

| strangesura a răspuns:

Daca este vechi, da, e normal sa se incalzeasca si chiar daca e un dual core, este un dual core foarte slab. Crede-ma ca placa video din el este echivalentul a ceea ce gasesti pe vechiul Galaxy mini/ace etc. E mult mai normal daca te joci jocuri 3d pe el.In general, dupa vreo 6 luni, telefoanele incep sa genereze caldura la un nivel deranjant

| Mihaita_Adrian_1999 a răspuns:

Mda...si eu am acelasi telefon pe care l-am cumparat acum 2 saptamani si am aceeasi problema...se incalzeste foarte repede big grin

| FilipGameplay a răspuns:

Eu zic ca e inregula ca si eu am unul si face la fel deoarece are doar 1 ghz!

| EdwardAlex explică (pentru FilipGameplay):

Poi da frate dar doar dupa 5 minute ma arde la mana e specific unui smartphone sa faca astfel daca da eu n-am nimic impotriva voiam doar sa verific sa stiu daca il duc la reparat sau nu