| GabrielTiberiu1998 a întrebat:

Am un Allview v2 viper i si mi s a spart ecranul (din vina mea ) e doar geamul spart, in rest merge ok. intrebarea mea este : se poate schimba doar sticla (geamul )? La garantie nu cred ca mai am sanse.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La garantie nu ai nicio șansă, deoarece tu l ai spart, iar cei care il vor repara schimbă tot, geam si dysplay, deoarece numai asa pot garanta o treabă bine facută, de unde stii tu ca atunci cand il duci la ei, nu găsesc si displayul defect? Eu zic sa l vinzi asa cum este ca nu merită niste sute de lei reparatia, oricum sare de 200 lei reparatia.

| AFR81 a răspuns:

La garantie nu ai sanse, la service insa, contra cost, se poate rezolva.

| GabrielTiberiu1998 explică (pentru AFR81):

La cat ar duce reparatia ( schimbat geam )? Achizitia + manopera?

| AFR81 a răspuns (pentru GabrielTiberiu1998):

Chiar nu stiu, imi pare rau.

| OnuOnulică a răspuns:

În service da, poți să-l schimbi.

| GabrielTiberiu1998 explică (pentru OnuOnulică):

Ai idee cat ar costa inlocuirea geamului? Achizitia+manopera

| Cring_Dorian_1998 a răspuns:

Stai linistit ca ecranul se poate shimba si nici nu costa prea mult. In jur de 30-50 de lei