| Cojocaru_Razvann_1997 a întrebat:

Am un calculator amd a4-7300 black edition cu placa video integrata amd radeon hd8470d si 4gb ram ddr3 1600mhz, sursa de 450w.Aceasta placa video are 768mb memorie dedicata si 1400mb luata din ram.De ce in toate jocurile nu imi foloseste nici macar jumatate din memorie? Pe outlast imi foloseste 280mb(macar merge pe high).Si pentru cei care se intreaba cum vad cata memorie foloseste, folosesc Gpu-z.Va rog ajutati-ma sa foloseasca toata memoria.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| BlaDe17 a răspuns:

Placa ta foloseste cat are nevoie, pentru ce ai nevoie sa folosesti toata memoria daca de exemplu pe Outlast iti merge la high cu 280mb?
Bucura-te ca nu o solicita prea mult.
In orice caz, cauta programe de overclock, eu am GPU Tweak, acuma nu stiu daca e compatibil cu placa ta, eu l-am primit odata cu placa in CD-ul de instalare al driver-ului si pot mari/scade cat foloseste placa.