| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 a întrebat:

Am un e-mail de genul "exemplu@yahoo.ro" pe care as dori sa il schimb in "exemplu@yahoo.COM". Intrebare: Cum o pot face fara a fi nevoit sa sterg primul e-mail, sa astept 90 de zile si dupa, sa fac altul? Am nevoie de raspuns urgent. Funda!winking big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu. Se pare ca nu exista o solutie care sa multumeasca pe deplin utilizatorii. Va trebui sa faci alt cont cu ".com".

| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 explică (pentru dannyel86):

Aha... deci, n-ar fi alta solutie! Dar pe e-mail-ul cu ".ro" nu pot primi e-mail-uri trimise la acest e-mail dar cu ".com"? tongue Oricum multumesc!winking

| dannyel86 a răspuns (pentru Marius-Dumitru_Aursulesei_1997):

Exista informatii care pot fi schimbate in editarea profilului tau, dar, chiar daca pe profil esti trecut cu ".com", cel care primeste mail de la tine il va vedea cu ".ro". Deci, tot degeaba. Eu zic sa-ti faci alt mail cu ".com" si sa conectezi toate conturile pe care le ai la acesta din urma, daca nu-ti mai place cu ".ro".

| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 explică (pentru dannyel86):

Nu e problema ca nu imi place cu ".ro", doar ca am dat e-mail-ul meu la mai multe persoane pentru diferite servicii insa l-am dat ca fiind cu ".com" si nu stiu daca acele persoane ma vor putea contacta... sad

| dannyel86 a răspuns (pentru Marius-Dumitru_Aursulesei_1997):

Poti remedia problema creand mailul dat persoanelor cu care pastrezi legatura sau ai colaborari.
Sau, le mai trimiti un mail in care le dai adresa corecta, cu ".ro".