| anonim_4396 a întrebat:

am un Hp compaq elite 8000 SFF si vreau sa stiu ca daca placa de baza imi suporta aceasta placa video http://www.pcgarage.ro/......t-1000mhz/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Teoretic este comaptibil. Si stai calm, ca fara suparare, mai sus cineva vorbeste aiurea. Limitarea de banda apare la palci video perfomrante. 5450 e o placa ultra low end.

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Sunt compatibile, dar nu stiu daca vei simti vreo diferenta de performanta, deoarece placa de baza are pci express 1.0 si placa video 2.0, slotul de pe placa de baza are bandwidth mai mic. Nu sunt sigur daca va putea lucra la puterea ei maxim, chiar daca sunt compatibile.

Răspuns utilizator avertizat