| MultumescOameniBuni a întrebat:

Salut TPU,
Am un laptop Acer Aspire 5520 (daca e nevoie dau si detalii) care porneste 3 secunde si dupa se opreste, incontinuu (este nevoie sa-l scot din priza pentru a opri acest proces). Astept raspuns (fara raspunsuri de genul "du-l la service"), multumesc!
P.S.: Nu are nici o problema cu ventilatorul.

Răspuns Câştigător
| nkd a răspuns:

Poate fi o problema hardware, cel mai sigur, si atunci trebuie schimbata piesa defecta, sau software, depinde ce ai facut inainte sa apara "problema". Cum nu cred ca ai umblat cumva prin bios... tind sa cred ca tine de hardware. Verifica cablurile de alimentare, alimentatorul, mufele, ramii, hardul, fiecare componenta in parte.

| MultumescOameniBuni explică (pentru nkd):

Daca ar fi hardul defect, daca il scot ar trebui sa porneasca?

| nkd a răspuns (pentru MultumescOameniBuni):

Il scoti, si il inlocuiesti cu altul.

| MultumescOameniBuni explică (pentru nkd):

Aham mersi am rezolvat-o, Funda. big grin