| dantiberiu06 a întrebat:

am un laptop Acer Aspire E1-531-B826G75Mnks cu placa video Intel Graphics integrata si vreau sa aloc mai multa memorie din ram. Din BIOS nu ma lasa si am auzit ca exista diferite tools pentru a face lucrul asta. Ma puteti ajuta sa gasesc un astfel de program?

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Simplu,run\scrie msconfig\clic dreapta pe el run as administrator\boot\clic pe Advanced options\bifezi number of processors si activezi cate nuclee are, apoi bifezi Maximum memory si setezi maxim cate memorie RAM are laptopul\Apply\ok\restart, acum va utiliza toata memoria RAM + nucleul sau nucleele nefolosite ale procesorului.

| Iònùt_Dòbré_1997 a răspuns:

Lasa-l asa cum e ca mai rau al strici daca faci alt cevawinking