| dantiberiu06 a întrebat:

Am un laptop Acer cu 6 gb RAM si cu placa video Intel HD Graphics integrata. Am auzit ca mai pot aloca memorie pentru ea, dar cum fac lurul asta ca din meniul BIOS nu ma lasa. Exista vreun soft ceva? (am auzit ca se gases)

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Isi aloca ea singura. eu de exemplu am Intel hd graphics 4000 care are 64 MB si isi aloca pana la 1632MB din RAM. placile astea sunt special concepute pentru economie de energie insa performanta nu este pe masura.