| R3yzoo a întrebat:

Am un Laptop Asus R510DP-XX118D,acest laptop are un procesor AMD-A10 5750M 2, 5GHZ.Pe site-ul producatorului spunea c procesorul poate duce pn la 3, 5GHZ in Turbo Mode. Eu vreau s tiu dac activez acest "Turbo Mode" pot sa imi pierd garantia? Multumesc.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca asa l-a facut fabricantul cum sa-ti pierzi garantia? Intrebarea aiurea!

| Jipa95 a răspuns:

Nu pierzi nici o garantie. Turbo este o tehnologie a procesorului care mareste frecventa de la 2.5 la 3.5A nu se confunda cu overclock, caci nu este.