| JonD a întrebat:

Am un laptop Compaq Presario CQ56 si mi-am instalat LOL (League Of Legends) si imi merge foarte greu,se inteapa, are lag foarte mare. Aveti idee de ce si ce as putea face?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tot un Compaq Presario CQ61, si la fel imi mergea. Instaleaza-ti placa video de pe laptop de pe site-ul oficial HP.

Urmatorul pas este sa intri in LoL, intr-un joc custom si sa umbli la setari. Da-ti absolut tot la minim, pana si rezolutia la 1024/768 si apoi umbla la setarile de la interfata.

Acolo dezactiveaza sa-ti mai apara damage-ul dat, cel primit, heal dat, heal primit, si lasa doar gold, si casutele de viata si nume. Orice altceva dezactiveaza si da restart la clientul de LoL.

Mie asa mi-a crescut fps-ul de la 15 la 50 si in teamfight de la 4-5 la 20.