| Toma12456 a întrebat:

Am un laptop cumparat in martie cu specificatii destul de bune pe care am instalat windows 8.1(http://www.flanco.ro/......ray.html). Insa la gaming are 10-17 fps in AC4, 5-10 in GTA 4 si maxim 16 in Goat Simulator cu totul pe low la rezolutie de 1080x720. Ce as putea sa-i fac?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cel mai probabil nu ai instalat deloc sau nu ai instalat corespunzator driverul de la gpu. Recomand sa il descarci de la radeon de pe site.

| Toma12456 explică (pentru sltlp):

Voi incerc sa sterg driver-ul de display si sa instalez beta 14.3

| Sheldon a răspuns:

Update la driver-ul placii video, poate dezactivezi antivirusul in timp ce te joci
defragmenteza hardul
in control panel, power option selecteaza planul Maximum Performance
in rest nu cred ca mai ai ce-i face

| Toma12456 explică (pentru Sheldon):

Le-am incercat pe toate