| Acaikus a întrebat:

Am un laptop mai vechi putin 3-4 ani, dar este destul de bunicel si am zis sa-i bag Windows 7. Am instalat windows-ul si apoi dupa ce aproape s-a terminat instalarea adica partea cand trebuie sa se deschida pentru prima oara cum ar veni cand zice acolo "Windows is preparing your desktop" a ramas un ecran negru si a ramas pana mi-a dat Blue Screen. Apoi i-am dat restart si se deschide pana la logo-ul Windows cand vin cele 4 culori si apoi da iar Blue Screen. Nu stiu ce sa-i fac, am incercat sa intru si in Safe-mode, degeaba tot la fel face. Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte ce windows aveai? E posibil sa nu suporte win 7.Il instaleaza dar merge extrem de greu, nu ai ramii necesari.

| Acaikus explică (pentru anonim_4396):

Cum am spus e destul de bun, are 4 GB Ram nu cred ca nu-s de ajuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Acaikus):

E de ajuns, incearca sa il instalezi din nou. Daca instalarea s-a facut corect si ai strs partitia "C", nu-mi explic. Daca ai lasat partitia "C" atunci e posibil vreun virus.