| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Toshiba pw windows 8 si nu stiu sa fac print screen. Ma puteti ajuta va rog?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Probabil se apasa tastele Fn si Print Screen (intai se apasa Fn, se tine apasat, apoi se apasa PrtSc )

Se mai poate folosi un program, de exemplu irfanview care da posibilitatea alegerii tastelor care sa initieze printscreen-ul, poate salva imaginea pe hard disk, poate face printscreen automat la un anumit interval. (Options > Capture/Screenshot... si apare un meniu bogat pentru captura)

http://www.irfanview.com/