| alexiavis a întrebat:

am un LG L70 cu memorie de 1, 50 GB si un card de memorie de 8 GB, dar problema este ca eu am spatiu de stocare pe dizpozitivul de stocare intern incat sa instalez o aplicatie, dar nu ma lasa si zice ca nu este destul spatiu. Ma puteti ajuta cum sa imi maresc memoria la telefon?

1 răspuns:
| ALEXXXL19 a răspuns:

Salut. am eu o idee dar iti va trebui sa ai activ administratoru(root) la telefon dar asta poate sa faca sa fie instabil telefonul daca nu sti ce faci pe la el. exista o aplicatie pe magazin play care iti da dreptu dar nu prea face minuni adica sa iti adauge din aia care ii are telefonul inca ceva nu e o memorie unde se pun foldere si ndate de la aplicatie. sau daca ai telefonul mai veghi stiu ca ca la alea puteai sa instalezi aplicatile in card sd.