| LoveTheWorld54 a întrebat:

Am un monitor pentru PC cu 1440x900 (pixeli) si am un calculator putin mai slab.Si astazi mi-am luat un joc care imi merge greu la rezolutia de 1280x960 (pixeli) dar cand vreau sa dau la rezolutia de 800x600 monitorul imi da o eroare si zice ca suporta doar rezolutia 1920x1080 dar nu am bagat de seama. dupa vreo 3 minute mi s-a stins monitorul si l-am redeschis si imi dadea aceeasi eroare.Si ca sa pot juca jocul trebuie sa dau doar la rezolutia de 1280x960.Cine da respunsul ajutator primeste FUNDA.

6 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Nu am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui, dar nu cred ca e de la monitor, nu am vazut pana acum un monitor care sa nu suporte rezolutia 800x600.
Poate sa fie din cauza jocului, jocurile recent aparute au o limita minima a rezolutiei (unele nu te lasa sa treci sub 1280x720, altele 1024x768).
Daca poti pune o poza cu eroarea ca iti apare ar fi exeptionalwinking

| LoveTheWorld54 explică (pentru DuDDy24):

Uite aici poza cu eroarea: http://s29.postimg.org/q61otmccn/ERROR.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveTheWorld54):

Jocul nu suporta rezolutia aceea.Ar insemna sa iasa afara din ecran. Da clcik dreata pe desktop si vezi la screen rezolution, daca iti suporta rezolutie mai mica.Alegi 800x600 si dai aplly. Daca 800x600 nu exista acolo atunci poti spune ca nu suporta.

| LoveTheWorld54 explică (pentru anonim_4396):

Da deci am rezolutia aceea la windows dar cand dau pe ea imi da aceeasi eroare