| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 5310 express music si s-a stricat butonul de aprindere sus, nu mai functioneaza deloc.Stie cineva vreo metoda de aprindere al telefonului? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa nu-ti mai faca contact acolo la buton si sa trebuiasca inlocuit. Poti merge cu telefonul la orice reprezentanta, il vor trimite in service si ti-l repara. Nu te costa prea mult, probabil in jur de 30-40 de lei.(poate nici atat)

| mitza1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu mai face contactbig grin...cand i-am schimbat carcasa,i-am rupt din greseala ceva care facea legatura cu butonul de sus,nu a mai mers ca l-am incercat, eu telefonul acesta nu il mai folosesc, am trecut de mult in lumea smartphone-urilor, dar vroiam sa stiu daca mai este vreo metoda de aprindere, cum nu este, nu il mai repar... oricum mersi multwinking