| eKo4eVeR a întrebat:

Am un Nokia N70, sambata mi s-a blocat telefonul, i-am dat un restart la tel, si mi s-a facut ecranul alb si gata, nu mai face nimic...acu am bagat cablu de date, am zis ca poate e din soft si pot sa-l reinstalez... dar nu imi citeste nici cablu de date, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Eu cred ca e altceva decat display-ul, pentru ca daca era numai asta ar fi trebuit sa mearga usb-ul. Parerea mea este ca ai placa de baza dusa si costa ceva sa-l repari (nu stiu cat dar destul cat cei de la Nokia sa-mi recomande sa cumpar alt telefon). Incarca sa suni pe acel telefon, daca merge, incearca un reset *#7780#, sau o formatere de hard cu *#7370# dar asta va sterge tot din telefon (agenda, poze, muzica, etc). Bafta!

| unknownn a răspuns:

E dus display-ul care costa intre 50-100 lei.

| eKo4eVeR explică:

Nu stiu, mie imi arata cand bag cablu de date, dar nu mi-l recunoaste "USB device not recongnized". nu inteleg ce are straight face