| MihhaaElla a întrebat:

Buna mi-am luat cablu de date si nu stiu sa il folesesc., ma puteti ajuta? Ms anticipat si fundita, si app daca conteaza e Nokia telefonul...

Răspuns Câştigător
| corinusdeplus a răspuns:

Pai are la una din parti o mufa mai mica si la cealalta una mai mare, nu? Cea mare o introduci in unitate la pccu desenul in partea de sus, la fel si cu cea mica in telefon si gata.Dai media transfer daca te pune sa alegi si pe urma intri in calculator la my computer si iti va arata Nokia conectata.De acolo poti vedea tot ce ai pe telefon si poti transfera din pc in telefon si invers. Daca nu te descurci, mai da-mi un msj, da? Bafta!

2 răspunsuri:
| dani0822 a răspuns:

Nu stii sa il folosesti in sensul ca nu stii sa il introduci in aceea mufa de la telefon? sau nu iti apare nimic atunci cand il conectezi la calculator> cand l-ai conectat ar trebui sa iti apara pe ecran : stocare in masa, pc suite..., alege dintre acele optiuni.

| 4ndr3i a răspuns:

Ce model de Nokia? daca e din modelele vechi e mini USB daca e mai nou e micro USB. Oricum are acelasi mod de folosire.Pentru Nokia stiu ca trebuie sa instalezi si un program NokiaSuite.Si introduci un cap al firului in telefon si celalalt in PC si trebuie sa ti apara ceva pe ecranul telefonului. daca nu te descurci asta e id meu :andy_2007_4u