| AlinSkivo a întrebat:

Am un PC cam vechi si vreau sa schimb ce nu este bun in el...
Am 1 gb ram, un procesor 420@1.6 ghz, placa video NVIDIA GeForce 7300 SE/7200GS si o placa de baza msi p4m900m/p4m900m2

VREAU SA IMI SPUNETI TOTUL DESPRE PC-UL MEU IN AMANUNTIT PLZZ happy
FUNDA +VOT!

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Mai bine ia-ti o alta unitate..1.pentru ca ai piese mai noi adica DDR3.2nu costa mult, eu am dat 14 milioane (lei vechi) pe o unitate cu: placa video de 1 gb, 2 gb rami, placa de baza nu o mai stiu, si procesor Intel core 2.50. si o tastatura si un mouse gratis si toate piesele erau ddr3 + windows 7 si nu mai spun de garantia de cel putin 9 luni si un antivirus bitdefender.

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

RAM putini..Procesor mic..Placa video de cat este (de 128, 256, 512)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de acum 2 generatii!

| MrMihnea a răspuns:

N`ai cum sa schimbi placa video fara procesor bun, n`ai cum sa schimbi procesoru` fara placa de baza mai buna deci trebuie sa schimbi tot

| AlinSkivo explică:

Placa este de 512

| AlinSkivo explică (pentru N0xEterniS):

Imi place oferta cu care ai luat unitatea, imi poti spune si mie de unde ai luat sau de pe ce site ai comandat unitatea? happy

| N0xEterniS a răspuns (pentru AlinSkivo):

Eu am stat in Neamt..Am luat-o de la un magazin aproape de centru.Magazinul se numea SC SYSTEM PRO SRL, cauta pe net si vezi ce oferte mai au.

| N0xEterniS a răspuns (pentru AlinSkivo):

Mai bine ia-ti o alta unitate..1.pentru ca ai piese mai noi adica DDR3.2nu costa mult, eu am dat 14 milioane (lei vechi) pe o unitate cu: placa video de 1 gb, 2 gb rami, placa de baza nu o mai stiu, si procesor Intel core 2.50. si o tastatura si un mouse gratis si toate piesele erau ddr3 + windows 7 si nu mai spun de garantia de cel putin 9 luni si un antivirus bitdefender.