| 1Marius a întrebat:

Salut TPU
Am un PC Intel core 13-2100 CPU@ 3. 10GHz, 4, 0GB RAM, Intel HD Graphics Family si intr-o zi am primit pe desktop mesajul "YOU HAVE A FILES WAITING TO BE BURNED A DISC".
Normal ca am cautat repede pe Google dar spre mirarea mea am gasit doar 2 solutii.
1.intra in folderul shell:cd burning si sterge tot.
2.Click dreapta si delete temporary files.

-(1)Am intrat in shell:cd burning dar nu era nimic de sters.
-(2)Am apasat click dreapta dar nu aveam optiunea delete temporary files.

Intrebarea mea este: de ce nu am "delete temporary files".

P.S: dau funda la cei ce imi explica dc nu am + sa ma ajute sa rezolv problema.

4 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Pai asa mi se intampla si mie, dar nu stiu de ce. incearca sa bagi un cd/dvd si sa ii mai dai sa faca o copie, si o sa te intrebe daca faci doar o copie pe un cd sau pe mai multe cduri. si dai sa iti faca numa pe cd asta. eu asa am facut big grin

| 1Marius explică (pentru thezbx):

Poate o fi de la vreun driver lipsa?

P.S: Vreau sa spun ca Windowsul nu l-am instalat eu si nici vreun tip de la magazin, un prieten la instalat.

| thezbx a răspuns (pentru 1Marius):

Ai incercat si nu merge? nu stiu ce sa zic, uitate prin setari la notificari, sau cand iti apare casuta aia apasa pe ea si vezi daca poti sa il opresti. dar stiu ca si mie imi aparea la un moment dat cand am facut mule copi la un cd, si urmatoarea data cand am facut alt cd mi-a disparut.

| thezbx a răspuns:

Oricum nu e ceva grav (cum ar fi un virus sau ceva) ca iti apare aia acolo, e doar enervanta