| DeyCj a întrebat:

Am un router TP-LINK Archer c2 v1 la care în urma upgrade-ului la ultima versiune de frimeware nu i se mai salvează setările de rețea, wifi și altele.Cu firmware-ul de fabrică se salvau iar acum nu.Decizia de a upgrada firmware-ul am luat-o deoarece cu firmware-ul vechi viteza de transfer pe wifi era de doar 10 mb/sec(la net de 250 mb/sec testat direct pe pc), iar în urma upgrade-ului am rezolvat asta, dar din păcate nu am reușit să rezolv și cu reținerea configurărilor atunci când opresc routerul. Aveți vreo idee de cum aș putea rezolva problema asta?
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| aalexei a răspuns:

Pe site-ul oficial TP-LINK sunt 3 versiuni de firmware pentru modelul tau. Incearca in mod descrescator (de la cea mai noua, la cea mai veche) versiunile pina vei gasi aceea care lucreaza bine.
E de dorit sa citesti "Please note" scris cu rosu, inainte de a schimba firmware.