| KingOfShadow a întrebat:

am un telefon nivo de la Orange si are o problema cand il deschid apare logo-ul de la Orange si atat si nu se mai deschide ( telefonul e inchis ) am scos bateria etc idei?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca telefonul tau nu mai porneste iti recomand sa mergi cu acesta, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| RELIABLE a răspuns:

Salut ar puea fi o problema de soft. Deci trebuie resoftat. Daca e inca in garantie du-te cu el de unde l-ai cumparat si ti-l repara. Daca nu du-te la un service de telefonie si resofteaza-l.

| KingOfShadow explică:

Are garantie dar in ce consta re-softarea? nu e ceva ce as putea face si eu?

| RELIABLE a răspuns (pentru KingOfShadow):

Resoftarea este un proces complicat care necesita aparatura pe care o au cei de la sevice-uri. E in garantie deci du-te cu el sa ti-l repare

| speedgoblin a răspuns:

Probabil este softul care s-a cam dus.Incearca sa te duci la Orange cu el in cazul in care are garantie.Va trebui re-softat.