| Cr7Ionutz a întrebat:

Am un TV LG 32LS3500 pe care l-am conectat la PC.
Problema mea este aceea ca atunci cand setez rezolutia la 1920x1080 se vad niste margini negre si totul se vede in ceata.
Problema cu marginile am rezolvat-o dar nu stiti cum as putea sa fac sa nu se mai vada in ceata?

P.S: Se vede foarte bine atunci cand setez rezolutia la 1360x768.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Conform celor de aici http://bit.ly/1sCGW5S tv-ul tau e hd-ready deci rezolutia maxima e 1366*768. Asa ca normal ca nu se vede bine cu 1080p, de altfel nici nu are sens sa setezi atat.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placa video clar, 1360x768 atata suporta peste asta e normal sa apara asa ceva inca ceva la tv va rezolutia mai mica

| K0sti a răspuns:

Pai si normal, pentru ca nu e full HD, e HD ready! Nu stii ce televizor ai? 720P LED TV!

| Cr7Ionutz explică (pentru K0sti):

Deci trebuie sa setez rezolutiile doar la hd si hd+? Sau doar hd?

| K0sti a răspuns (pentru Cr7Ionutz):

Decat sa pui intrebari aiurea, mai bine pune mana si cauta pe Google, ca de aia il ai, si vezi ce rezolutie nativa are televizorul tau!

| Cher_Laun_1995 a răspuns:

Seteaza rezolutia din placa video exact cat suporta TV-ul si se va vede excelent